Hyundai prezentuje pierwszy autonomiczny samochód zasilany ogniwami wodorowymi

• Samochody zasilane wodorem przejechały 190 km z Seulu do Pyeongchang w autonomicznej jeździe na poziomie czwartym.*

• W pokazowej jeździe autonomicznej wziął udział nowy model NEXO zasilany ogniwami wodorowymi

• Hyundai wprowadzi na rynek w pełni autonomiczny model w 2030 roku

Zasilane ogniwami wodorowymi, autonomiczne samochody marki Hyundai przejechały dystans 190 kilometrów z Seulu do Pyeongchang. Był to pierwszy na świecie przejazd na czwartym poziomie autonomiczności z udziałem całkowicie ekologicznych samochodów zasilanych wodorem.

Do tej pory jazda autonomiczna odbywała się na wytyczonych lokalnie obszarach z zachowaniem ograniczonej prędkości. Tym razem samochody pokonały otwarty dystans z maksymalną, dozwoloną na koreańskich autostradach prędkością 100 -110 km/h.

Flotę 5 autonomicznych samochodów stanowiły 3 auta bazujące na całkowicie nowym, wyposażonym w ogniwa wodorowe modelu NEXO oraz 2 samochody Genesis G80. Wszystkie zostały wyposażone w rozwiązania technologiczne czwartego poziomu autonomiczności, w oparciu o międzynarodowe standardy SAE (InternationalSociety of Automotive Engineers). Modele, które wzięły udział w tej wyjątkowej prezentacji odzwierciedlają 3 aspekty, na których marka Hyundai opiera swoją wizję mobilności przyszłości: łączność, wolność i ekologię.

Podczas jazdy, samochody korzystały z wielu zaawansowanych technologicznie rozwiązań, umożliwiających między innymi prawidłową ocenę sytuacji drogowej na skrzyżowaniach, nawigowanie przy zbliżaniu się do bramki opłat na autostradzie i odpowiednią ocenę jej szerokości, a także dokładne określenie pozycji samochodu na mapie za pomocą zewnętrznych czujników w sytuacji, kiedy sygnał GPS zostaje zakłócony np. podczas długiej jazdy w tunelu.

Tysiące kilometrów jazd testowych odbytych w realnych warunkach drogowych, umożliwiło zebranie wiedzy i doświadczenia, które przełożyły się na udoskonalenie paramentów autonomicznej jazdy.

Samodzielna jazda samochodu wymaga stałego przetwarzania ogromnej ilości danych, co z kolei oznacza duży pobór mocy. W samochodzie zasilanym wodorem, prąd wytwarzany jest z reakcji wodoru i tlenu, co czyni go optymalnym modelem do przeprowadzenia testu. Nowy model NEXO może pokonać dystans 600 km na jednym tankowaniu wodoru, które trwa około 5 minut.

Wśród zaawansowanych systemów informacyjnych dostępnych na pokładzie samochodu znalazł się np. „Home Connect”, umożliwiający obserwowanie obrazów z domowej kamery w czasie rzeczywistym, sterowanie oświetleniem, odbiornikiem TV, a nawet domowymi systemami grzewczymi.

„WellnessCare” monitoruje kondycję fizyczną pasażerów tylnych siedzeńbadając poziom stresu, stan serca i ogólny nastrój. W razie potrzeby mogą oni uzyskać konsultację lekarską w czasie rzeczywistym w ramach video rozmowy.

W kabinie zastosowano rozwiązanie redukujące poziom hałasu „Noise-Away” a także „MoodCare”, które dobiera nastrojowe światło podczas odtwarzania muzyki lub korzystania z systemu „WellnessCare”. W samochodzie znalazła się także umilająca podróż, koreańska aplikacja karaoke „Everysing”.

Hyundai planuje komercjalizację autonomicznej jazdy na poziomie czwartym w wybranych miastach do 2021 roku. Podczas styczniowych targów elektroniki konsumenckiej CES 2018 w Las Vegas firma ogłosiła w tym zakresie współpracę z amerykańskim startupem Aurora Innovation.

Komercjalizacja technologii pozwalającej na całkowicie autonomiczną jazdę planowana jest przez markę Hyundai na 2030 rok.

* Według klasyfikacji SAE (International Society of Automotive Engineers) 4. poziom autonomicznej jazdy oznacza pełną samodzielność samochodu,a uwaga kierowcy nie jest konieczna dla zachowania bezpieczeństwa. Pojazd musi być w stanie bezpiecznie przerwać podróż, tj. zaparkować samochód, jeżeli kierowca nie podejmie kontroli, gdy samochód tego wymaga.

Hyundai prezentuje całkowicie nowy model Santa Fe

• Santa Fe czwartej generacji odzwierciedla mocną pozycję marki Hyundai w segmencie SUV

• Samochód wyróżnia się elegancką i efektowną stylistyką

• Nowy Santa Fe został wyposażony w innowacyjne rozwiązania wspomagające bezpieczeństwo

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia modelu Santa Fe Nowej Generacji, którego światowa premiera odbędzie się w lutym, a europejska prezentacja będzie miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Santa Fe czwartej generacji ma kontynuować globalny sukces swoich poprzedników. Od 2000 roku do europejskich klientów trafiło ponad 400 tysięcy sztuk modelu Santa Fe.

Samochód zyskał efektowną stylistykę charakterystyczną dla segmentu aut luksusowych. Z przodu auta, uwagę zwraca kaskadowy grill oraz kształt nowych, podwójnych reflektorów przednich ze światłami LED do jazdy dziennej, umieszczonych bezpośrednio nad reflektorami zasadniczymi. Proste i płynne linie boczne tworzą harmonijny projekt, podkreślając jednocześnie dynamiczną sylwetkę auta. Całości dopełniają futurystyczne światła tylne, podwójny wydech i masywny zderzak.

Samochód ma 4,77 m długości oraz 1,89 m wysokości, dzięki czemu udało się stworzyć przestrzenne i ergonomiczne wnętrze, zapewniające pasażerom jeszcze większy komfort podroży i codziennego użytkowania.

Nowy Santa Fe został wyposażony w pełny pakiet systemów bezpieczeństwa oferowanych przez markę Hyundai pod wspólnym szyldem technologicznym Smart Sense. W Santa Fe pojawia się innowacyjne w branży rozwiązanie Rear Occupant Alert, które monitoruje obecność pasażerów tylnych siedzeń i przypomina kierowcy o ich pozostawieniu, kiedy opuszcza on samochód.

W Nowym Santa Fe rozbudowano także system ostrzegania o ruchu poprzecznym. Aby zminimalizować ryzyko kolizji np. przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego o ograniczonej widoczności, system ostrzega kierowcę dźwiękowo o nadjeżdżającym pojeździe oraz automatycznie zatrzymuje samochód.

Santa Fe Nowej generacji będzie dostępny w Polsce w połowie 2018 roku.

Hyundai prezentuje nowy model Veloster oraz Veloster Turbo

 Nowy Veloster zachowuje asymetryczny układ drzwi (2+1)
 Samochód dostępny będzie z silnikiem turbo 1.6 o mocy 201 KM oraz 2.0 o mocy 147 KM
 Veloster zostaniewyposażonywrozwiązania z zakresu infotainment i connectivity

 

Podczas targów motoryzacyjnych NAIAS 2018 w Detroit Hyundai zaprezentował nowy model Veloster i Veloster Turbo. Awangardowy projekt samochodu jest efektem współpracy projektantów z Korei oraz Stanów Zjednoczonych. Samochódzyskał nowy design zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, a także został wyposażony w udoskonalony silnik oraz szereg rozwiązań z zakresu infotainment i connectivity. Produkcja modelu rozpocznie się w marcu w koreańskiej fabryce w Ulsan, a wiosną samochód będzie dostępny już na rynku amerykańskim.

Veloster łączy w sobie stylistykę sportowego coupé z wszechstronnością i łatwością użytkowania na co dzień, którą zapewniajądodatkowe, tylne drzwi, umieszczone asymetrycznie po stronie pasażera.

Nowy, zwracający uwagę kształt grilla tworzy atrakcyjną całość z reflektorami oraz światłami do jazdy dziennej LED. Sylwetka samochodu jest muskularna i doskonale odzwierciedla dynamiczny charakter auta. Efekt samochodu pozostającego w ruchu potęgują masywne zderzaki i nadkola, a także 18-calowe felgi i obniżona linia dachu. Również tył auta mocno nawiązuje do stylistyki coupé , a tylne światła LED są dopełnieniem nowocześnie i śmiało poprowadzonych linii nadwozia. Nowy Veloster jest dostępny z dachem w ciemnym, kontrastującym lakierze. Centralnie ulokowany wydech ma pojedyncząkońcówkę w przypadku modelu z silnikiem 2.0l i podwójną w wersji z silnikiem Turbo oraz R.

Asymetryczny design samochodu widoczny jest także wewnątrz, dzięki skoncentrowanemu na kierowcy układowi kokpitu. Unikalnakolorystyka, materiałów i akcentów wykończenia w każdej z wersji wyposażeniowych daje możliwość dodatkowego wyróżnienia samochodu poprzez kolory i fakturę materiałów.

Ekonomiczny, 4-cylindrowysilnik o pojemności 2.0l i maksymalnej mocy 147KM pracuje w cyklu Atkinsona ima układ podwójnych, zmiennych faz rozrządu, elektroniczną kontrolę przepustnicy, zmienną długość kanałów dolotowych w funkcji obciążenia silnika i innowacyjne pokrycie elementów współpracujących przeciw tarciu. Współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Kierowca może wybrać jeden z trzech dostępnych trybów jazdy: Normal, Sport i Smart w zależności od indywidualnych preferencji.

Veloster jest także dostępny z 4-cylindrowym silnikiem 1.6 turbo z bezpośrednim wtryskiem, osiągającym moc 201 KM i 195 Nm maksymalnego momentu obrotowego w zakresie 1 500 4 500 obr./min. Funkcja overboost podnosi moment obrotowy do 202 Nm przy maksymalnym przyspieszeniu. Silnik jest dostępny z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową (DCT) sterowaną łopatkami przy kierownicy. Dodatkowo, Veloster Turbo został wyposażony w system wzmacniający dźwięk układu wydechowego wewnątrz kabiny, dla pogłębienia wrażenia emocjonującej jazdy.RównieżVeloster w wersji turbo oferuje trzy tryby jazdy do wyboru: Normal, Sport i Smart.

W przednim zawieszeniu Velostera Turbo zastosowano kolumny McPhersona, sprężyny śrubowe, amortyzatory gazowe i 24 mm stabilizator. Tył ma zawieszenie wielowahaczowe i wykorzystuje amortyzatory gazowe dla zwiększenia komfortu jazdy i kontroli nad samochodem.

W Velosterze znalazło się wiele rozwiązań z zakresu wspomagania bezpieczeństwa, m.in., asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu, asystent utrzymywania pasa ruchu, inteligentne światła drogowe, system kontroli poziomu uwagi kierowcy. Dzięki tylnym radarom możliwe jest także monitorowania martwego pola oraz ostrzeganie kierowcy o ruchu poprzecznym, przydatne szczególnie przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego. Z kolei system VSM (VehicleStability Management)oraz TVC (TorqueVectoring Control) pomaga efektywnie kontrolować trakcję i stabilizację pojazdu.

Samochód posiada także najnowsze elementy wyposażenia z zakresu infotainment oraz connectivity – m.in. Android Auto™ i Apple CarPlay™ a także SiriusXM® Radio, Radio HD oraz działający w oparciu o łączność LTE system Blue Link® nowej generacji oraz system Qi – bezprzewodowego ładowania smartfonów. Standardowy, 7-calowy ekran dotykowy LCD zintegrowany jest z tylną kamerą. Opcjonalnie dostępny jest 8-calowy ekran nawigacji.

Hyundai NEXO: samochód nowej generacji zasilany ogniwami wodorowymi

 Model NEXO technologiczną wizytówką marki Hyundai

 Samochód wyposażono w zaawansowane systemy wspomagania bezpieczeństwa

Podczas targów elektroniki konsumenckiej CES 2018 w Las Vegas Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model NEXO zasilany ogniwami paliwowymi. NEXO jest technologiczną wizytówką w rozbudowanym portfolio ekologicznych modeli Hyundaia i stanowi jednocześnie kolejny krok w dążeniu marki do oferowania Klientom najbardziej zróżnicowanej gamy modeli typu CUV.

NEXO doskonale wpisuje się w plan dynamicznego rozwoju aut niskoemisyjnych, zgodnie z którym do 2025 roku koncern Hyundai Motor Group wprowadzi do globalnej sprzedaży aż 18 ekologicznych modeli.

Samochód został wyposażony w zaawansowane systemy wspomagania bezpieczeństwa, poszerzające jego potencjał autonomicznej jazdy.

Hyundai to pierwszy producent, który zastosował w swoim modelu system monitorowania martwego pola dookoła samochodu - Blind-spot View Monitor (BVM). Rozwiązanie to pomaga kierowcy obserwować, podczas zmiany pasa ruchu w dowolnym kierunku, otoczenie po bokach i z tyłu pojazdu, wyświetlając obraz z zainstalowanych tam kamer.

W NEXO pojawił się także,nowy dla marki Hyundai,system Lane Following Assist (LFA), dzięki któremu pojazd pozostaje centralnie na pasie ruchu. System działa od 0 do~145km/h (90 mil/h), zarówno na autostradach, jak i w mieście. Może on współpracować ze wspomagającym jazdę po autostradzie systemem HDA, wykorzystującym dane z map oraz czujników, który w razie potrzeby dostosuje także prędkość do obowiązujących na danym terenie ograniczeń.

Z kolei system zdalnego parkowania – Remote Smart Parking Assist (RSPA) umożliwia zaparkowanie lub wyjazd z miejsca postoju, niezależnie czy kierowca znajduje się wewnątrz, czy na zewnątrz pojazdu.Uruchamiany za pomocą jednego przycisku, pozwala napewne i prawidłowe zaparkowanie samochodu, zwłaszcza w trudnych warunkach.

„Energia pozyskiwana z wodoru to nasza przyszłość. Hyundai stał się liderem w wykorzystaniu technologii wodorowych oferując model ix35 Fuel Cell(Tucson Fuel Cell) – pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód zasilany wodorem”. – powiedział Dr Woong-chul Yang, Wiceprezes Hyundai Motor Company. „Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować model z wodorowymi ogniwami paliwowymi drugiej generacji, stanowiący jednocześnie kumulację najnowszych technologii”. – dodał.

NEXO to drugi, seryjny model z ogniwami paliwowymi marki Hyundai, który na wybranych rynkach będzie dostępny jeszcze na początku tego roku. Szacowny zasięg auta to 800 km, czyli prawie 200 km więcej, niż w poprzednim modelu. Przy projektowaniu samochodu uwzględniono jego użytkowanie w skrajnych temperaturach. Przeprowadzone testy udowodniły, że uruchomienie auta jest możliwe nawet w temperaturze około -29°C.Doskonale sprawdza się także system chłodzenia działający w temperaturze do około 49°C.

 

Charakterystyka pojazdu:

- niższa waga
- dopracowany stosunek mocy do wagi
- lepsze przyspieszenie od 0 do 100 km/h
- większa przestrzeń wewnątrz kabiny

NEXO vs.ix35 Fuel Cell(Tucson Fuel Cell):

- zbiornik oraz baterie modelu NEXO mają większą moc
 - silnik NEXO jest lżejszy
- ulepszone zbiorniki na wodór (czas tankowania < 5 min)

Udoskonalenie napędu:
- silnik NEXO jest lżejszy i mniejszy, zabiera mniej miejsca w porównaniu z poprzednikiem
- większa wydajność ogniw
- integracja modułów baterii

Prowadzenie:

-szczytowy moment przyspieszenia zwiększony o 25% w porównaniu z modelem ix35 Fuel Cell (Tucson FCEV)
- NEXO przyspiesza do 100 km/h 20% szybciej niż ix35 Fuel Cell (Tucson FCEV)
- większy moment obrotowy

Zasięg: 

- szacowany zasięg na jednym baku wodoru ~800 km (wg testów NEDC)

 

 

Doskonałe wyniki sprzedaży Hyundai Motor Poland w 2017 roku

 Rekordowy wynik sprzedaży Hyundai Motor Poland w 2017 roku - do klientów trafiło ponad 20 tysięcy samochodów

 Tucson najpopularniejszym modelem w portfolio marki

Hyundai Motor Poland odnotował najlepszy w historii marki w Polsce roczny wynik sprzedaży.Oferowane przez Hyundaia nowoczesne, wysokiej jakości modele trafiły w 2017 roku aż do 20 323 Klientów.

Marka może się także pochwalić 12,3% wzrostem wielkości sprzedaży w porównaniu do roku 2016.Tym samym Hyundai zajmuje 9. miejsce w zestawieniu wiodących marek motoryzacyjnych i ma 4,1% udział w rynku.

Najpopularniejszym modelem w gamie Hyundaia pozostaje Tucson - elegancki SUV segmentu C spotkał się z uznaniem 7 636 Klientów, co oznacza 10,8% wzrost sprzedaży w porównaniu do minionego roku. W październiku i listopadzie Tucson znalazł się także na pierwszym miejscu najbardziej popularnych modeli segmentu C-SUV, a w całorocznym zestawieniu sprzedaży w tym segmencie jest na miejscu trzecim.

Drugim najlepiej sprzedającym się modelem marki Hyundai w Polsce jest miejski i20, którego sprzedano 4 163 egzemplarze, a więc o 27,5% więcej niż w roku ubiegłym. Na trzeciej pozycji znalazł sięi30 Nowej Generacji.

„Tegoroczny wynik ponad 20 tysięcy sprzedanych samochodów jest dla nas powodem do dumy, ale także silnym motywatorem do realizacji kolejnych, ambitnych celów. Trwająca ofensywa produktowa, w ramach której do 2021 roku wprowadzimy na rynek aż 30 nowych i odświeżonych modeli, z pewnością wpłynie na dalsze umacnianie pozycji marki i jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie”. – powiedział Leszek Płonka, Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor Poland.

Globalna sprzedaż marki Hyundai w 2017 roku wyniosła 4 504 825 samochodów. Najbardziej popularnym modelem Hyundaia na świecie jest Elantra (na niektórych rynkach Avante), której sprzedano aż 667 823 sztuki, a najczęściej wybieranym SUV-em jest Tucson, sprzedany w liczbie 645 309 egzemplarzy.

Samochody marki Hyundai powstają są w fabrykach na całym świecie – w Korei, Czechach, Indiach, Rosji, Turcji i Stanach Zjednoczonych. Do ich produkcji Hyundai wykorzystuje stal o zwiększonej wytrzymałości, wywarzaną we własnych hutach. Wszystkie modele Hyundaia objęte są unikatową, 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Hyundai IONIQ zdobywa Nagrodę Główną w światowym konkursie Kobiecy Samochód Roku

 Hyundai IONIQotrzymał Nagrodę Główną w globalnym konkursie Kobiecy Samochód Roku 2017

 IONIQ zajął także pierwsze miejsce w kategorii Samochód Ekologiczny

 Hyundai IONIQ to pierwszy na świecie model z trzema napędami ekologicznymi do wyboru: hybrydowym, hybrydowym typu plug-in i elektrycznym

 

Hyundai IONIQ zdobył najwyższe wyróżnienie – Nagrodę Główną, w ósmej edycji światowego konkursu Kobiecy Samochód Roku. IONIQ jest dostępny w trzech wersjach, jednak na potrzeby głosowania został potraktowany jako jeden model. Proces wyłonienia laureata Nagrody Głównej rozpoczął się od przyznania zwycięskich tytułów w poszczególnych kategoriach, takich jak: samochód rodzinny, budżetowy, ekologiczny, luksusowy, sportowy, SUV/Crossover. IONIQ wygrał w kategorii samochód ekologiczny, a w kolejnym etapie został także zwycięzcą konkursu.

"Od momentu wprowadzenia modelu IONIQ na rynek w ubiegłym roku, w całej Europie sprzedano już ponad 23 tysiące tych samochodów. Zwycięstwo w światowym konkursie Kobiecy Samochód Roku potwierdza, jak unikatowy pod wieloma względami model oferujemy naszym Klientom”. – powiedział Andreas-Christoph Hofmann, wiceprezes ds. marketingu w Hyundai Motor Europe. „IONIQ jest jednym z najczęściej wyróżnianychmodeli w naszej gamie – w samej Europie zdobył 13 nagród, w tym kilka tytułów ‘Samochód Roku’, a także najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie designu Red Dot”. – dodał.

IONIQ Hybrid i IONIQ Plug-in zapewniają niskie spalanie oraz niską emisję CO2wynoszącą odpowiednio 92-79 g/km* i 26 g/km*. IONIQ Electric może pokonać dystans 280 km na jednym doładowaniu, łącząc tym samym praktyczność użytkowania z czystą ekologią. IONIQ Plug-in może przejechać do 63 km w trybie czysto elektrycznym, stanowiąc doskonałe, ekologiczne rozwiązanie dla Klientów pokonujących krótsze, miejskie dystanse.

W skład jury światowego konkursu Kobiecy Samochód Roku wchodzi 25 uznanych dziennikarek motoryzacyjnych z 20 krajów. Spośród zgłoszonych do konkursu 420 modeli wybrano 60 aut, którym następnie w trybie tajnego głosowania, panie dziennikarki przyznawały adekwatną według nich liczbę punktów.

 

* W oparciu o test NEDC. Emisja CO2 oraz spalanie mogą się różnić w zależności od rozmiaru opon.

Hyundai prezentuje po raz pierwszy polskiej publiczności nowy model KONA

 Podczas targów Fleet Market 2017 Hyundai zaprezentuje szerokiej publiczności nowymodel KONA

 Dodatkową atrakcję na stoisku marki Hyundai stanowić będzie sportowy model i30 N

Podczas tegorocznych targów Fleet Market 2017, które odbędą się 22 listopada w centrum EXPO XXI w Warszawie, Hyundai zaprezentuje po raz pierwszy szerszej publiczności całkowicie nowy model KONA segmentu B-SUV.

Model KONA powstał dzięki intensywnej współpracy działów badań i rozwoju z Korei i Niemiec. W modelu zbudowanym na nowej platformie pojawiły się rozwiązania oferowane dotychczas w wyższych segmentach, a samochód zyskał nowoczesną, niemal awangardową stylistykę.

KONA stwarza wyjątkową okazję do zaprezentowania możliwości marki nowym Klientom, dla których istotnym uzupełnieniem oferty produktowej jest aspekt emocjonalny.

Samochód jest aktualnie dostępny z silnikiem benzynowym 1.0 T-GDI (120 KM) oraz 1.6 T-GDI (177 KM), a od przyszłego roku oferta zostanie uzupełniona o ekonomiczne silniki Diesla o pojemności 1.6 l.

Specjaliści branży flotowej odwiedzający stoisko marki Hyundai będą mieli także okazję zobaczyć sportową wersję popularnego hatchbacka i30. Jest to jednocześnie pierwszy model sportowej linii N, w ramach której Hyundai zaoferuje Klientom samochody o wyjątkowych osiągach, przystosowane do dynamicznej jazdy po torze wyścigowym.

i30 N wyposażono w silnik 2.0 T-GDIo mocy 250 KM oraz 270 KM. Samochód został skonstruowany w Namyang - globalnym centrum badawczo-rozwojowym Hyundaia w Korei i dopracowany na torze Nürburgring - jednym z najtrudniejszych obiektów wyścigowych na świecie. i30 N korzysta z doświadczenia Hyundai Motorsport w WRC.

Oficjalna prezentacja nowych modeli na stoisku marki Hyundai odbędzie się o godzinie 11:00.

Hyundai IONIQ pojazdem ekologicznym roku

• Hyundai IONIQ nagrodzony tytułem pojazd ekologiczny roku podczas targów EkoFlota 2017

• Hyundai IONIQ – pierwszy na świecie model z trzema różnymi napędami ekologicznymi do wyboru

Hyundai IONIQ otrzymał tytuł „Pojazd ekologiczny roku” w kategorii pojazdy osobowe, podczas tegorocznych, II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność.W plebiscycie targowym wyróżniono najbardziej ekologiczne i innowacyjne pojazdy oraz rozwiązania flotowe.

”Cieszymy się, że po raz kolejny specjaliści z branży docenili pionierskość i zaawansowanie technologiczne modeli marki Hyundai. IONIQ jest jednym z najbardziej oszczędnych modeli w swojej klasie, zapewniającym jednocześnie radość z jazdy, dzięki dynamice oraz bardzo nowoczesnej stylistyce. Bogate wyposażenie w pakiety zwiększające komfort i bezpieczeństwo, w połączeniu ze szczegółową dbałością o ekologię czyni model IONIQ silnym graczem w swoim segmencie”. – powiedział Grzegorz Sokalski, szef działu sprzedaży flotowej Hyundai Motor Poland.

Unikatowy model IONIQ, jest pierwszym na świecie samochodem, który może być wyposażony w jeden z trzech różnych napędów do wyboru: elektryczny, hybrydowy typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy.

IONIQ jest częścią globalnej strategii rozwoju Hyundaia, w ramach której marka chce zaoferować swoim Klientom do 2020 roku aż 15 ekologicznych samochodów – w tym pięć modeli hybrydowych, pięć hybrydowych z możliwością dodatkowego doładowania, cztery auta elektryczne oraz samochód zasilany wodorem. Oznacza to, że aż 60% oferowanych przez markę Hyundai modeli będzie dostępnych także w wersji ekologicznej.

Od chwili wprowadzenia modelu IONIQ w drugiej połowie 2016 roku, zdobył on w całej Europie 13 nagród, w tym kilka tytułów ‘Samochód Roku’, a także najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie designu Red Dot oraz 5 gwiazdek w testach Euro NCAP za doskonały pakiet bezpieczeństwa.

Uzupełnieniem 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów na samochód jest konkurencyjna gwarancja na akumulatory, która wynosi 8 lat lub 200 000 kilometrów.

Trzy nowe modele marki Hyundai na targach motoryzacyjnych IAA 2017 we Frankfurcie

• Hyundai prezentuje swojąnową, ukierunkowaną na rynki europejskielinięmodeli i30: i30 N oraz i30 Fastback,a także model KONA – nowe auto typu SUV

• Konferencja prasowa marki Hyundai odbyła się 12 września o godz. 12:55, w hali nr 8, na stoisku C 29

Podczas 67. międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie IAA 2017 Hyundai po raz pierwszy zaprezentuje szerokiej publiczności trzy nowe modele: Nowy i30 N - sportowy hatchback, i30 Fastback - eleganckie, 5-drzwiowe coupé oraz KONA - reprezentujący segment B SUV.

Wszystkie trzy modele stanowią ważny krok dla Hyundaia do osiągniecia celu, jakim jest uzyskanie do 2021 roku statusu pierwszej azjatyckiej marki motoryzacyjnej w Europie. Prezentacja aut podczas targów we Frankfurcie dodatkowo podkreśla mocną obecność Hyundaia na rynku niemieckim - to właśnie w Niemczech zlokalizowane są centra rozwojowe i testowe marki oraz siedziba Hyundai Motorsport.

„Hyundai i30 N i i30 Fastback oraz całkowicie nowy SUV KONA stanowią odpowiedź naszej marki na potrzeby i oczekiwania współczesnych Klientów. Stałe poszerzanie oferty o produkty bazujące na najnowszych technologiach w połączeniu z naszymi usługami digitalowymi, pomaga nam przyciągnąć nowych klientów i budować z nimi emocjonalną więź”. - powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor ds. Operacyjnych Hyundai Motor Europe.

i30 N to pierwszy samochód marki Hyundai o sportowym charakterze i wyjątkowych osiągach, oferowany w linii modelowej N. Stworzony w Namyang - globalnym centrum badawczo-rozwojowym Hyundai Motor w Korei i dopracowany na torze Nürburgring - jednym z najtrudniejszych obiektów wyścigowych na świecie. i30 N korzysta z doświadczenia Hyundai Motorsport w WRC.

Samochód, osiągający maksymalną prędkość 250 km/h,został wyposażony w turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 litra, dostępny w dwóch wariantach mocy: 250 KM (przyspiesza do 100 km/hw 6,4 sekundy) i 275 KM (przyspiesza do 100 km/h w 6,1 sekundy) o maksymalnym momencie obrotowym 353 Nm.

Model i30 N opracowano z uwzględnieniem trzech aspektów: pokonywanie zakrętów, możliwości na torze i codzienne użytkowanie, których wspólnym mianownikiem jest wyjątkowa satysfakcja z jazdy. Do dyspozycji jest pięć trybów jazdy, w tym ustawienia Eco, Normal, Sport, N, N Custom, które można wybrać za pomocą dwóch dedykowanych przycisków na kierownicy. Fastback jestkolejnym modelem w gamie i30, odzwierciedlającym nowe podejście w tym segmencie. Wyrafinowany projekt stanowi istotę filozofii marki Hyundai, a stylistyka premium staje się dostępna dla każdego. i30 Fastback to pierwsze eleganckie, pięciodrzwiowe coupé, które pojawi się w segmencie aut kompaktowych.

i30 Fastback ma niepospolitą sylwetkę o dynamicznych, sportowych proporcjach, którą podkreśla także elegancko opadająca linia dachu, długa maska i muskularna linia nadwozia. Niższy, poziomy wlot powietrza poniżej osłony chłodnicy, mocno zaznaczone krawędzie oraz zamontowany pod kątem przedni spojler, dodają modelowi i30 Fastback sportowego charakteru. Efekt pogłębiają światła dzienne Full LED i reflektory w ciemnych oprawach.

Hyundai i30 Fastback został wyposażony w najnowsze rozwiązania z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. W modelu dostępne są m.in.: system autonomicznego hamowania, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, inteligentne światła drogowe czy system utrzymania pasa ruchu.

Całkowicie nowy Hyundai KONA jest rasowym SUV-em, charakteryzującym się nowoczesnym, progresywnym designem, wysokiej jakości wyposażeniem, licznymi opcjami współpracy z elektronicznymi urządzeniami zewnętrznymi oraz rozwiązaniami najnowszej generacji z zakresu bezpieczeństwa.

Przód Hyundaia KONA zwraca uwagę przede wszystkim nowym elementem stylistycznym, jakim jest charakterystyczny dla modeli marki Hyundai, kaskadowy grill. Poszerzony rozstaw kół i wyrazista stylistyka sylwetki dodatkowo uwydatnia śmiały projekt nadwozia. Kontrastowe lakierowanie dachu w dwóch kolorach oraz wybór dziesięciu oryginalnych barw lakieru zapewniają szeroki wybór kombinacji kolorystycznych nadwozia.

Nabywcy nowego Hyundaia KONA mają do wyboru dwa turbodoładowane silniki benzynowe. Standardowo montowana 1,0-litrowa jednostka T-GDI o mocy 120 KM współpracuje z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Drugi silnik o znacznie wyższej mocy to jednostka GDI o pojemności 1,6 litra i mocy 177KM, współpracująca z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT) przenoszącą napęd na cztery koła.

Hyundai KONA jest wyposażony w liczne układy bezpieczeństwa czynnego, łącznie z systemem autonomicznego hamowania awaryjnego wraz z funkcją wykrywania pieszych.

 

 

Nowy model z napędem wodorowym!

Hyundai zaprezentował nowy model z napędem wodorowym. Auto typu SUV, którego wprowadzenie na rynek planowane jest na początek przyszłego roku, zostało pokazane w Seulu w wersji przedprodukcyjnej.

Będzie to już drugi, po wprowadzonym w 2013 roku do sprzedaży modelu ix35 Fuel Cell, serynie produkowany samochód wodorowy marki Hyundai. Model wykorzystuje technologię ogniw paliwowych czwartej generacji, a jego możliwości są efektem globalnych prac badawczo-rozwojowych Hyundaia.

Nowy model został stworzony w oparciu o cztery kluczowe filary, które koncentrują się na efektywności ogniw paliwowych, osiągach, trwałości i sposobie magazynowania paliwa. Zwiększenie wydajności ogniw paliwowych, redukcja zużycia wodoru i optymalizacja kluczowych komponentów sprawiły, że wydajność pojazdu została znacznie ulepszona w porównaniu z modelem ix35 Fuel Cell (na niektórych rynkach Tucson Fuel Cell). Zasięg nowego modelu ma wynieść 800 km na jednym tankowaniu (w oparciu o NEDC).

Maksymalna moc wyjściowa nowego modelu została zwiększona o 20% w stosunku do swojego poprzednika i wynosi 163 KM. W nowym SUV-ie ulepszono także parametry rozruchu samochodu, pokonując wyzwania związane z uruchamianiem pojazdów wodorowych w temperaturach ujemnych.

Dzięki temu, możliwe jest uruchomienie samochodu nawet w temperaturze -30 stopni Celsjusza. Oprócz zwiększenia możliwości nowego modelu, udoskonalone zostały takie elementy, jak: MEA (zespół elektrod membranowych) i płyty dwubiegunowe , co przyczyniło się także do obniżenia kosztów produkcji. Dzięki zastosowaniu wysoce wytrzymałej technologii katalitycznej, nowy SUV Hyundaia z napędem wodorowym ma jeszcze większą trwałość niż jego poprzednik.

W samochodzie zastosowano trzy, jednakowej wielkości zbiorniki zamiast dwóch różnych rozmiarów, co zmniejsza masę własną pojazdu. Najwyższej klasy pojemność grawimetryczną zbiornika (masa wodoru na masę zbiornika) osiągnięto dzięki innowacjom w konfiguracji plastiku i skutecznemu układowi warstw.

"Dzięki wyjątkowej wydajności, czystej stylistyce i wiodącym osiągom, SUV Hyundaia nowej generacji jest prawdziwym przykładem ekologicznego pojazdu przyszłości". - powiedział Lee Ki-sang, wiceprezes Eco Technology Center.

Nowy FCEV stylistycznie mocno nawiązuje do koncepcyjnego modelu FE Concept, zaprezentowanego w 2017 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Nowy model opiera się na koncepcji płynnej formy - designu inspirowanego naturą, a w szczególności wodą, stanowiącą jedyną emisję samochodu zasilanego wodorem. Czysta stylistyka nie odbiera modelowi charyzmy prawdziwego SUV-a, będącego idealnym autem na długie dystanse i odkrywanie nowych miejsc, pozostającym jednocześnie w zgodzie i harmonii z naturą.

Nowy model jest kolejnym krokiem Hyundaia w realizacji planów rozwoju pojazdów o niskim zużyciu paliwa, zgodnie z celem Hyundai Group, jakim jest wprowadzenie do 2020 roku 31 modeli ekologicznych (marki Hyundai i Kia) na rynki globalne. Hyundai równie mocno pracuje nad pozycją lidera na rynku pojazdów elektrycznych. Do obecnego już w gamie modelu IONIQ mają dołączyć małe samochody elektryczne a także modele z luksusowej linii Genesis. - wprowadzenie modelu KONA EV o zasięgu 390 km w pierwszej połowie 2018 roku - wprowadzenie modelu Genesis EV w 2021 roku - wprowadzenie modelu EV o zasięgu 500 km po 2021 roku.

Nowy model typu SUV zasilany ogniwami paliwowymi pojawi się już oficjalnie na początku przyszłego roku w Korei, a następnie w Ameryce Północnej i Europie. Hyundai rozważy także wprowadzenie modelu na rynki z dużym potencjałem wzrostu np. do Chin.

Zapraszamy do nowego salonu!

Zapraszamy do odwiedzin w naszym nowym salonie! Od połowy czerwca nasza siedziba znajduje się przy ul. Tuwima 23 - bardzo blisko Galerii Warmińskiej. Nowoczesne wnętrze, lepszy dojazd, większa przestrzeń, a numery kontaktowe wciąż takie same! Zapraszamy!

Hyundai przekazał flotę samochodów do obsługi Mistrzostw UEFA EURO U21 Polska 2017

• 71 samochodów marki Hyundai będzie logistycznie wspierać organizatorów Mistrzostw UEFA EURO U21 Polska 2017

• Hyundai przekazał symboliczny klucz do floty samochodów na ręce Zbigniewa Bońka, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

 

Hyundai – oficjalny partner Mistrzostw UEFA EURO U21 Polska 2017 przekazał flotę 71 samochodów do obsługi logistycznej tego wydarzenia, które odbędzie się w sześciu polskich miastach, w dniach 16-30.06.

We flocie dedykowanych aut znalazły się wiodące modele Hyundaia: m.in. i30, i40, Tucson, Santa Fe. Udostępnione auta zapewnią transport nie tylko zawodnikom, ale także przedstawicielom UEFA, sędziom oraz gościom VIP.

Sukwon Kim - Prezes Hyundai Motor Poland przekazał podczas ceremonii symboliczny klucz na ręce Prezesa Polskiego związku Piłki Nożnej, Pana Zbigniewa Bońka.

„Mamy dzisiaj przyjemność przekazać flotę samochodów marki Hyundai dedykowanych Mistrzostwom UEFA EURO U21. To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ będziemy mieli szansę zobaczyć rywalizację najbardziej utalentowanych, młodych ludzi, którzy marzą, aby zostać w przyszłości wielkim gwiazdami piłki nożnej”. – powiedział Sukwon Kim.

„Hyundai od lat towarzyszy Mistrzostwom UEFA EURO. Cieszę się, że także tym razem będziemy mogli przemieszczać się samochodami tej marki i dziękuję Prezesowi Hyundai Motor Poland za zapewnienie nam komfortowego transportu”. - powiedział Zbigniew Boniek.

Hyundai to marka wyjątkowo silnie związana ze sponsoringiem sportowym, będąca wieloletnim partnerem mistrzostw FIFA i UEFA. Współpraca UEFA rozpoczęła się w 2000 roku, a z FIFA w 1999 roku i objęła wszystkie wydarzenia – Mistrzostwa Świata Kobiet, Mistrzostwa U20 oraz U17, Interaktywne Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata w Futsalu, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Plażowej, Puchar Konfederacji.

Nowy model KONA – nowoczesny SUV marki Hyundai

 

• Całkowicie nowy KONA wyróżnia się nowoczesną stylistyką i zastosowaniem najnowszych technologii

• Wyświetlacz typu HUD (head-up display) wspomaga bezpieczną jazdę dzięki projekcji informacji na linii wzroku kierowcy

• KONA jest kolejnym krokiem marki Hyundai w drodze do uzyskania statusu wiodącej marki azjatyckiej w Europie do 2021 roku.

 

Hyundai udostępnił materiał video ujawniający kolejne elementy nowego modelu KONA, jeszcze przed jego oficjalną premierą.

KONA – reprezentujący popularny segment B-SUV, jest kontynuacją nowego kierunku w stylistyce aut marki Hyundai. Wyróżnia się nowoczesną stylistyką i zastosowaniem najnowszych technologii, stanowiąc unikalną propozycję w segmencie kompaktowych SUV-ów.

Śmiały projekt modelu KONA podkreślają wyraziste a jednocześnie płynne kształty sylwetki. Mocny przód auta zdominował kaskadowy grill – charakterystyczny element stylistyczny w modelach marki Hyundai. W samochodzie zastosowano nowe, podwójne reflektory przednie, a światła LED do jazdy dziennej umieszczono na górze reflektorów.

Progresywną stylistykę modelu KONA uzupełnia zastosowanie najnowszych technologii. W modelu dostępny jest np. wyświetlacz typu HUD (head-up display) oferowany zazwyczaj w modelach z wyższych segmentów. Dzięki temu rozwiązaniu, zwiększa się bezpieczeństwo kierowcy podczas jazdy, ponieważ kluczowe informacje wyświetlane są na linii jego wzroku - obraz jest bardzo dobrze czytelny nawet w świetle dziennym.

Kolejne informacje na temat modelu KONA pojawią się w niedalekiej przyszłości, a pierwsza pełna prezentacja samochodu planowana jest latem 2017 r.

Modele marki Hyundai zwyciężają w testach porównawczych

• Popularne modele Hyundaia i10, i20 i i30 zwyciężają w kilku testach porównawczych przeprowadzonych przez znane magazyny motoryzacyjne

• Modele Hyundaia przewyższają konkurentów w istotnych aspektach: connectivity(łączność),projekt wnętrza, komfort i dynamika jazdy

• 5-letnia gwarancja bez limitu kilometrów niezmiennie doceniana przez testujących

Popularne modele Hyundaia z rodziny „i” - i10, i20 i i30 zwyciężyły w kilku testach porównawczych, przeprowadzonych ostatnio przez europejskie magazyny motoryzacyjne. Auta pokonały swoich konkurentów w ważnych kategoriach, takich jak: connectivity (łączność), komfort prowadzenia, dynamika jazdy, a także projekt i ergonomia wnętrza. Hyundai, jako jedyny producent, oferuje swoje modele z 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów, co również zostało docenione przez redaktorów realizujących testy. Popularne modele i10, i20 oraz i30 są filarem sukcesu marki Hyundai w Europie i stanowią tu około 50 procent sprzedaży.

„i10, i20 oraz i30 są wśród najlepiej sprzedających się modeli marki Hyundai w Europie. Zostały zaprojektowane, opracowane, przetestowane i wyprodukowane w Europie pod kątem wysokich oczekiwań europejskich klientów. Są doskonale wyposażone, wyróżnia je wysoka jakość, atrakcyjna stylistyka i zastosowanie nowoczesnych technologii – to wszystko ‘przyciąga’ nowych Klientów do naszej marki”. - powiedział Thomas A. Schmid, dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

i10 porównano z konkurentami na łamach francuskiego magazynu motoryzacyjnego Auto Plus (wydanie 1494, 21 kwietnia 2017), brytyjskiego magazynu What Car? (On-line, 17 marca 2017) i wiodącego w Niemczech magazynu motoryzacyjnego Auto Bild (wydanie 5/2017). Według testujących i10 wyróżnia się przestronnością wnętrza - zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń nad głową oraz na nogi na tylnym siedzeniu. Wysoko oceniono także właściwości jezdne auta, szczególnie w trakcie jazdy po mieście oraz system infotainment (informacja i rozrywka).

Znany niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Zeitung przeprowadził dwa testy porównawcze Hyundaia i20 (Wydanie 7/2017 i 11/2017). Model okazał się wiodącym w obu tych testach pokonując swoich francuskich, niemieckich i japońskich konkurentów. Podobnie, jak w przypadku i10, Hyundai i20 zdobył wysokie noty za przestronne wnętrze i odpowiednią pojemność bagażnika (326l). Doceniono także możliwe opcje regulacji fotelii kierownicy, znacząco wzmacniające komfort podróżowania. Testujący zwrócili także uwagę na dobry układ hamulcowy umożliwiający pełne zatrzymanie samochodu na odcinku 35,6 metrów przy 100 km/h.

W testach porównawczych przeprowadzonych przez niemieckie magazyny motoryzacyjne Auto Zeitung (wydanie 5/2017), Auto Bild (wydanie 6/2017), Auto Strassenverkehr (wydanie 11/2017) oraz hiszpański Auto Bild (emisja 531) i Autopista (emisja 11 kwietnia 2017) Hyundai i30 zdobył pierwsze miejsce wyprzedzając swoich konkurentów z Niemiec, Francji i Hiszpanii. Doceniono osiągi modelu, wyposażenie w systemy wspomagające, bogaty pakiet bezpieczeństwa i connectivity(łączność). i30 zdobył również punkty za nowoczesne i ergonomiczne wnętrze.

Rodzina modeli „i” jest ważnym fundamentem w umacnianiu pozycji marki – do 2021 roku Hyundai ma się stać numerem jeden wśród azjatyckich marek samochodowych w Europie. Do końca roku, na rynku pojawią się jeszcze dwa modele Hyundaia sygnowane literką „i”.

Hyundai H350: wymagające testy w Peru

• Hyundai H350 przeszedł ekstremalne testy w Peru
• Wysoka jakość dostawczego modelu H350 potwierdzona w trudnych warunkach eksploatacji
• Bogate wyposażenie dostawczego modelu marki Hyundai

 

Model H350 – lekki samochód dostawczy oferowany przez markę Hyundai, przeszedł w Peru testy w wymagających warunkach klimatycznych i drogowych. Wyzwaniem dla auta były nie tylko zróżnicowane, trudne drogi, ale także wpływające na pracę silnika mniejsze ilości tlenu w wyższych partiach górskich.

Testy przeprowadzono w siedmiu etapach, zaczynając od wybrzeża niedaleko stolicy Peru – Limy, poprzez najbardziej ekstremalne drogi w Andach, m.in. Abra Antajirvca położoną na wysokości 4 780 m n.p.m. oraz Ticlio 4 818 m n.p.m.

Peru to idealne miejsce do przeprowadzania testów niezawodności samochodu, ze względu na stanowiące prawdziwe wyzwaniewarunki oraz zróżnicowany klimat. Jakość i doskonałe parametry Hyundaia H350 okazały się niezawodne – samochód poradził sobie idealnie, utrzymując jednocześnie niski poziom spalania.

H350 reprezentuje segment dużych samochodów dostawczych. Ładowność modelu LCV Hyundaia wynosi maksymalnie 1 320 kilogramów, a samochód może pomieścić pięć europalet.

Mocny, 2.5-litrowy silnik, w połączeniu z 6-biegową skrzynią manualną i tylnym napędem, zapewnia odpowiednią dynamikę jazdy i spełnia normy emisji Euro 6.

Skonstruowany w 75% ze stali o zwiększonej wytrzymałości samochód dostawczy Hyundaia został wyposażony w szereg rozwiązań zapewniających komfort i bezpieczeństwo użytkowania, jak np.: przyjazny użytkownikowi panel sterowania, tylną kamerę, czujniki parkowania, czujniki deszczu oraz system ograniczający ryzyko przewrócenia się pojazdu, sygnalizację nagłego hamowania i system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Hyundai H350 jest objęty 3-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Hyundai ogłosił ceny modelu i30Wagon Nowej Generacji

• Hyundai i30 Wagon Nowej Generacji w czerwcu na polskim rynku
• Bogate wyposażenie modelu już w wersji podstawowej
• Atrakcyjna stylistyka łączy się z funkcjonalnością

Hyundai ogłosił ceny modelu i30 Wagon Nowej Generacji, którego światowa premiera miała miejsce podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. i30 Nowej Generacji w wersji Wagon to drugi model z rodziny i30, po dostępnej już w salonach wersji 5-drzwiowej. Samochód trafi do polskich salonów w połowie roku.

Wraz ze wzrostem poziomu wyposażenia standardowego w rodzinie modeli i30, Hyundai zrezygnował z oferowania samochodów w najniższych wersjach wyposażenia Base oraz Classic, a cennik rozpoczyna się od wersji Classic Plus.i30 Wagon Nowej Generacji w wersji Classic Plus z silnikiem 1.4 MPI 100KM jest dostępny w cenie 69 700 PLN.

Nowy Hyundai i30 Wagon wyróżnia się wiodącym w segmencie poziomem wyposażenia już w wersji podstawowej. Obejmuje ona m.in.: system autonomicznego hamowania, system utrzymywania pasa ruchu, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, automatyczne światła, inteligentne światła drogowe, tempomat czy elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne.

W stylistyce samochodu uwagę zwraca ponadczasowy design oraz charakterystyczny dla nowych modeli marki Hyundai kaskadowy grill. Dzięki opadającej ku dołowi linii dachu i dynamicznym proporcjom, sylwetka modelu przypomina auto typu coupé. Pojemność bagażnika wynosi 602l (VDA 211) oraz 1 650 l (VDA 214) przy rozłożonych siedzeniach i jest to jeden z wiodących wyników w segmencie. Gama silników oferowanych w i30 Wagon składa się z ekonomicznych jednostek turboo zwiększonej wydajności i dynamice. Klienci mają do wyborutrzy silniki benzynowei jedensilnik diesla 1.6l o dwóch mocach. i30 Wagon dostępnyjest z nowymi, benzynowymi jednostkami napędowymi – czterocylindrowym silnikiem 1.4 T-GDI o mocy140 KMoraz trzycylindrowym silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 120 KM.

Na komfort prowadzenia i dynamikę wpływa także sztywne i lekkie nadwozie, wykonane w 53% ze stali o wysokiej wytrzymałości.

Zaprojektowany, testowany i produkowany w Europie i30 Wagon jest drugim modelem w rodzinie i30, po debiutującym na początku roku i30 hatchback. Jesienią Hyundai zaproponuje jeszcze i30 w sportowej wersji N z silnikiem o mocy 250 KM, a w przyszłym roku pojawi się elegancki i30 fastback.

Mistrzowska Loteria Hyundai i30

Mistrzowska Loteria Hyundai i 30! Przetestuj nowoczesny model Hyundaia i weź udział w loterii. Po odbyciu jazdy testowej odbierz kupon i zarejestruj kod na https://mistrzowski.hyundai.pl/.

W losowaniu nagrody w postaci samochodu wezmą udział kody zarejestrowane do 18 czerwca 2017 r. Kody zarejestrowane do 21 maja 2017 r. biorą udział w losowaniu biletów na mecze Anglia vs. Polska, Polska vs. Szwecja, Polska vs. Słowacja. Kody zarejestrowane do 4 czerwca 2017 r. biorą udział w losowaniu biletów na mecze: półfinałowe i finałowy UEFA EORO U21 Polska 2017. Jeśli kupon był zarejestrowany do 21 maja 2017 r., może wziąć udział we wszystkich trzech losowaniach.

Szczegóły i regulamin promocji dostępne są na https://mistrzowski.hyundai.pl/.

Zapisz się już teraz na jazdę testową!

Kolejna odsłona unikatowej oferty Hyundai Abonament – Edycja 2017

• Hyundai Abonament – program wynajmu konsumenckiego dla osób fizycznych i małych firm

• Możliwość ciągłego korzystania z nowego auta bez żadnych opłat dodatkowych

 

Hyundai Motor Poland wznowił, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród Klientów, program wynajmu konsumenckiego Abonament. Ten innowacyjny sposób na zapewnienie mobilności bez konieczności zakupu samochodu dedykowany jest osobom fizycznym oraz małym firmom.

W stałej racie miesięcznej zawarty jest koszt finansowania pojazdu, pełen pakiet ubezpieczenia, całodobowa opieka Assistance, koszt sezonowej wymiany opon, a także pełna opieka serwisowa. Co więcej, zawarcie transakcji w programie Hyundai Abonament nie wiąże się z uiszczeniem opłaty wstępnej.

Umowa wynajmu konsumenckiego trwa 12 miesięcy z limitem przebiegu 20 000 km.

Klient, zamierzający skorzystać z programu, musi przedstawiać jedynie oświadczenie o dochodach i zobowiązaniach. Na koniec umowy oddaje auto do Dealera, nie martwiąc się o jego odsprzedaż, czy utratę wartości. Może je wówczas wymienić na nowszy model, który otrzyma na podobnych, równie korzystnych warunkach.

W nowej edycji programu Hyundai Abonament Klienci będą mogli użytkować modele marki Hyundai ciesząc się niską ratą miesięczną – od 875 PLN za model i20 do 1 834 PLN za model i40 i to bez żadnych dodatkowych opłat.

Programem Hyundai Abonament zostały objęte modele: i20, Elantra, i40 oraz Tucson. Oferując nowoczesne rozwiązanie na wynajem nowego samochodu, Hyundai w pełni realizuje swoją politykę, zgodnie z którą marka chce wyprzedzać oczekiwania dzisiejszych Klientów.

Hyundai Tucson w Galerii Warmińskiej

Zapraszamy do Galerii Warmińskiej, gdzie można przyjrzeć się bliżej Hyundaiowi Tucsonowi!

 

Rodzina modeli SUV Hyundaia powiększa się o całkowicie nowy model KONA

• Nowy model KONA - reprezentujący segment B-SUV dołączy do rodziny SUV-ów Hyundaia.

• Kompaktowy SUV jest odzwierciedleniem dynamicznego i energetycznego charakteru regionu Kona na Hawajach.

• Nowy model kontynuuje tradycję geograficznego nazewnictwa modeli SUV.

Hyundai ogłosił nazwę nowego modelu z segmentu B-SUV. Kona jest znanym regionem na Hawajach, kojarzonym z aktywnym podróżowaniem i spędzaniem czasu, co znajduje odzwierciedlenie w dynamicznym charakterze modelu, którego wprowadzenie do sprzedaży planowane jest na przełomie roku.

Pojawienie się modelu KONA w nowym dla Hyundaia segmencie B-SUV jest kolejnym krokiem w poszerzaniu i umacnianiu przez markę oferty modeli typu SUV.KONA kontynuuje także tradycję nazewnictwa modeli SUV Hyundaia, związaną z nazwami geograficznymi – podobnie jak Creta, Santa Fe, Tucson, Veracruz.

Hawaje to popularne miejsce wśród ludzi szukających sposobów na aktywne spędzenie czasu, uprawiających surfing, nurkowanie czy inne sporty ekstremalne. Energetyczny i unikalny charakter wyspy znajduje swój wyraz w innowacyjnym a jednocześnie praktycznym i funkcjonalnym projekcie samochodu.

W modelu KONA mocno skoncentrowano się na właściwościach jezdnych i dynamice auta. Samochód wyróżnia wiodąca w klasie przestronność wnętrza oraz nowoczesne elementy stylistyczne,wyznaczające kierunek rozwoju kolejnych generacji modeli SUV Hyundaia.

KONA będzie czwartym modelem w europejskiej rodzinie SUV-ów Hyundaia, obok modeli: Tucson, Santa Fe oraz Grand Santa Fe. Marka chce konsekwentnie oferować swoim Klientom modele SUV, wyróżniające się wyrazistym, przyciągającym uwagę designem oraz dopracowanym i przestronnym wnętrzem.

Nowy model KONA przyczyni się do realizacji naczelnego celu Hyundaia w Europie, jakim jest zdobycie do 2021 roku statusu pierwszej, azjatyckiej marki motoryzacyjnej, m.in. dzięki wprowadzeniu w tym czasie do sprzedaży 30 nowych modeli i ich wersji. Od momentu pojawienia się na rynku modelu Santa Fe pierwszej generacji w 2001 roku, marka sprzedała już ponad 1,4 mln samochodów typu SUV, a nowy model KONA ma umocnić pozycję Hyundaia w tym segmencie.

Nowa oferta produktowa dla modelu Hyundai i20

 

• Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Hyundai wprowadza wersje specjalne dla modelu i20.

 • Oprócz standardowego wyposażenia w modelach pojawiają się specjalnie dedykowane elementy stylizacyjne .

 

Hyundai Motor Poland przygotował specjalne wersje modelu i20 w nadwoziu pięciodrzwiowym: Fresh i Elegant. W nowej ofercie Klienci otrzymują nie tylko wyposażenie w atrakcyjnej cenie, ale także elementy stylizacyjne stanowiące wyróżnik wobec wersji standardowych.

Dodatkowe elementy dostępne w wersji Fresh to: skórzana kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów,system Bluetooth, zdalne sterowanie systemem audio,schowek na okulary w konsoli centralnej nad głową. Od strony wizualnej wersję Fresh wyróżniają kołpaki kół w odcieniu ciemno-szarego metalu i czarna podsufitka. Cały pakiet oferowany jest w atrakcyjnej cenie 500 zł (do auta w wyjściowym wyposażeniu Classic Plus)

i20 w wersji Elegant – bazujący wyjściowo na wersji Comfort, posiada zarówno zestaw elementów wzmacniających komfort jak i wrażenie estetyczne. Znajdują się wśród nich: elektrochromatyczne lusterko wsteczne, czujnik deszczu, funkcja automatycznego włączania świateł, podłokietnik przedni ze schowkiem. Model zyskał też na elegancji dzięki czarnej podsufitce, listwie bocznej, zaciemnionym szybom tylnym, 15" aluminiowym obręczom kół w odcieniu ciemno-szarego metalu oraz niebieskiemu obramowaniu nawiewów. Dopłata za całość wynosi 1300 zł.

Marka proponuje także dodatkowe elementy wyposażeniowe w obniżonych cenach: dla wersji Fresh są to podgrzewane przednie fotele i kierownica w cenie 600 zł. W tej samej cenie Klient otrzyma też 15” aluminiowe obręcze kół w odcieniu ciemno-szarego metalu.

Miejski Hyundai i20 dostępny jest wielu wariantach nadwoziowych: w trzydrzwiowej wersji typu coupe oraz pięciodrzwiowej, występującej również w wersji crossover o nazwie Active.

Dla osób potrzebujących większej przestrzeni ładunkowej dedykowany jest dwumiejscowy van. Warto też podkreślić, że i20 dostępny jest z instalacją LPG , przy jednoczesnym zachowaniu pełnej 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów.

 

Dwie premiery Hyundaia podczas Motor Show 2017 W Poznaniu

Nowy Hyundai i30Wagon: elegancja łączy się z uniwersalnością.

Podczas targów motoryzacyjnych Motor Show 2017 w Poznaniu Hyundai zaprezentuje i30 Nowej Generacji w wersji Wagon – drugi model z rodziny i30, po debiutującej na początku roku w salonach wersji 5-drzwiowej. Nowy Hyundai i30 utrzymuje ponadczasowy design widoczny w eleganckiej, a jednocześnie uniwersalnej linii nadwozia.

i30 Wagon Nowej Generacji oferuje najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa oraz connectivity. Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje m.in. system autonomicznego hamowania, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, inteligentne światła drogowe i system utrzymywania pasa ruchu.

Gama silników oferowanych w i30 Wagon składa się z ekonomicznych jednostek turbo o zwiększonej wydajności i dynamice. Klienci mają do wyboru trzy silniki benzynowe i jeden silnik diesla 1.6l o trzech mocach. i30 Wagon dostępny jest z nowymi, benzynowymi jednostkami napędowymi – czterocylindrowym silnikiem 1.4 T-GDI o mocy140 KM oraz trzycylindrowym silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 120 KM.

 

 

Hyundai IONIQ Plug-in – trzecia wersja unikatowego modelu z alternatywnym napędem

Podczas targów Poznaniu Hyundai zaprezentuje także unikatowy model IONIQ we wszystkich trzech oferowanych wersjach napędowych. Debiutujący na targach IONIQ Plug-in pojawi się w salonach latem i jest ostatnią odsłoną modelu - po dostępnych już w sprzedaży autach z napędem hybrydowym i elektrycznym.

IONIQ to pierwszy na świecie model z trzema różnymi napędami do wyboru: hybrydowym, elektrycznym oraz hybrydowym z możliwością doładowania.

IONIQ jest częścią globalnej strategii rozwoju Hyundaia, w ramach którego marka chce zaoferować swoim Klientom do 2020 roku aż 14 ekologicznych samochodów – w tym 5 modeli hybrydowych, cztery hybrydowe z możliwością dodatkowego doładowania, cztery auta elektryczne oraz samochód zasilany wodorem.

 

Zapraszamy do Poznania już 06-09.04.2017! Będzie można z bliska przyjrzeć się nowym modelom.

Nowoczesny i większy. Budujemy nowy salon Hyundai Daszuta!

Budowa trwa już od kilku tygodni, więc czas najwyższy, by odkryć karty...

Nasz nowy salon przy ul. Tuwima ma być gotowy już latem. Jego powierzchnia to około 500 metrów kwadratowych. Drugie tyle będzie mieć serwis. Dzięki temu w salonie będzie będzie eksponowanych jednocześnie 10 aut, a hala serwisowa będzie się składać z aż 11 stanowisk obsługi. Dookoła obiektu ma być natomiast aż 80 miejsc parkingowych.

Ale... to nie wszystko. Salon Hyundai Daszuta w Olsztynie będzie jednym z pierwszych w Polsce salonów przygotowanych według nowych standardów Hyundaia, które wchodzą w życie na koniec 2017 roku. My spełnimy ten standard wcześniej. Innowacją będzie na przykład obecność - w środku i na zewnątrz salonu - stacji do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Stacje będą dostępne dla użytkowników aut elektrycznych wszystkich marek.

Więcej szczegółów i nowe fotki już wkrótce.

#Hyundai #samochody #auta #HyundaiDaszuta #Olsztyn #nowysalon#nowasiedziba

Zobacz wyprzedażowe hity roku 2016

Pierwszy kwartał każdego roku to w salonach samochodowych czas wyprzedaży. Nie inaczej jest i u nas. Choć okazji ubywa z każdym dniem, to wciąż mamy w zanadrzu kilka prawdziwych hitów.

i40, i30, i20 oraz i10, Elantra, Ioniq, a nawet Tucson (i to w dwóch wariantach kolorystycznych!). Sprawdź nasze propozycje oferty wyprzedażowej i dopytaj o szczegóły u naszych doradców klienta!

 

18-tka Shella na Jarotach [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

Promocje, konkursy, darmowe przeglądy auta i możliwość przejażdżki najnowszymi modelami Hyundai. W minioną sobotę świętowaliśmy na Jarotach 18. (tak, tak!) urodziny zaprzyjaźnionej, a przy tym niezwykle popularnej, stacji benzynowej przy ul. Wilczyńskiego.

Nie zabrakło nawet tortu! ;)

Dzięki, że byliście tego dnia z nami! Pamiętajcie również, że wszyscy, którzy zdążyli odebrać specjalny folder, do 28 października mogą zakupić auto, zgarniając komplet "zimówek" gratis.

❗ Promocje, konkursy, darmowe przeglądy auta i możliwość przejażdżki najnowszymi modelami Hyundai. W minioną sobotę świętowaliśmy na Jarotach 18. (tak, tak!) urodziny zaprzyjaźnionej, a przy tym niezwykle popularnej, stacji benzynowej przy ul. Wilczyńskiego.

 

Nie zabrakło nawet

Before Service - bezpłatna kontrola stanu auta

W związku z okresem jesiennym zapraszamy na bezpłatną kontrolę auta w piątek 10 października 2014 na Stacji Shell na osiedlu Jaroty w godzinach 10.00-15.30
W trakcie kontroli sprawdzimy działanie oświetlenia, poziom płynów eksploatacyjnych, ciśnienie w ogumieniu.
Zapraszamy serdecznie: Stacja Shell Jaroty oraz Hyundai Daszuta